Killer Mud Strona Główna Killer Mud
Oficjalne forum naszego Killer Mud'a

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania początkujących
Autor Wiadomość
Gorst 
KILLER MUD :: Lord

Wysłany: 2013-08-02, 03:14   Pytania początkujących

Tutaj możesz bez stresu zadać każde pytanie dotyczące gry w Killer Muda!

KILLER.MUD.PL:4000

Donkozunio 
Zielony
Leniwiec

Wysłany: 2013-12-08, 13:02   

Kiedyś na stronie istniała lista czarów dla wszystkich klas czarujących i tabelki z umiejętnościami. Jestem raczej nowym graczem (grywam sezonowo od dawna ale nigdy się nie przebiłem przez powłokę n00ba), te informacje były mi zawsze przydatne. Można je gdzieś jeszcze zobaczyć ? Zostały przeniesione czy jak ? Dawno tu nie zaglądałem a solidnie się pozmieniało.

I dodając kolejne pytanie, czy istnieje jakaś baza danych dotycząca gry, z statystykami zbroi, broni, czarów, potworów i wszelkiej maści innymi informacjami ?
Ostatnio zmieniony przez Donkozunio 2013-12-08, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  

Gorst 
KILLER MUD :: Lord

Wysłany: 2013-12-09, 23:31   

Wkrótce powstanie nowa wersja, stara będzie dostępna ponownie na dniach. ;]

Co do drugiego pytania - jeszcze nie istnieje.

KILLER.MUD.PL:4000
Ostatnio zmieniony przez Gorst 2013-12-09, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

Donkozunio 
Zielony
Leniwiec

Wysłany: 2013-12-10, 14:03   

W takim razie salwa kolejnych pytań:

#1 Czy można sprawdzić statystyki postaci, jej wartości siły, kondycji itp. ?

#2 Czy można czarem, komendą, lub jakąś umiejętnością sprawdzić statystyki broni/zbroi

#3 Odnośnie do powyższego, jak porównać czy znaleziony topór bojowy jest lepszy od mojego miecza

#4 Czy istnieje jakaś forma craftingu ? Czy skóry zdobyte przez oskórowanie martwej zwierzyny można tylko sprzedawać czy można je jakoś wykorzystać w tworzeniu ekwipunku ?

#5 Czy można oddać konia pod opiekę do stajni podczas naszej nieobecności w grze ? i czy można to zrobić z koniem "pożyczonym" po drodze z jakiejś wsi ?

#6 Gdzie legalnie zdobyć konia lub jakieś bardziej egzotyczne wierzchowce (raz spotkałem Koszmar w mieście, czekający na odpowiedniego jeźdźca, wnioskuję że istnieją bardziej nietypowe rumaki od standardowego konia)

#7 Będę wdzięczy za jakieś wskazówki co do "expienia" postaci, ostatnio z moimi kompanami około 13 poziomu zostaliśmy rozgromieni przez szkielety w krypcie i pozbawieni całego dobytku (raczej skromnego), gdzie początkujący bohater powinien trenować po opuszczeniu szkoły, jak zdobyć złoto i jakiś ekwipunek lepszy niż toga i sękaty kij (poza oczywiście kupnem w sklepie), chodzi mi tu może o jakiś magiczny ekwipunek

#8 Kupiec w lesie przy trakcie północnym z Twierdzy Krasnoludzkiej, nie chce skupować moich skór, to przez ich słabą jakość ? użycie "sell skora" powoduje pojawienie sie napisu "kupiec nie jest zainteresowany kupnem skor"

#9 Podobnie było jak chciałem sprzedać znaleziony na ziemi komplet stalowej zbroi, nie chciał go kupić ani zbrojmistrz ani żaden inny kupiec, zła komenda czy znalezionych przedmiotów nie można sprzedawać ?

#10 Co się stanie jeśli w trakcie gry padnie mi internet ? Postać umrze, przepadnie ?
Ostatnio zmieniony przez Donkozunio 2013-12-10, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  

morro
Kombatant

Wysłany: 2013-12-10, 15:43   

1. Kiedyś istniały zwoje poznania. Obecnie jest to możliwe tylko poprzez próbe zakładania broni która wymaga określoną wartośc siły i temu podobne sposoby.
2. Można czarem identyfikacja lub w miastach głownych sa sklepikarze którzy oferuja identyfikacje za 1 złota.
3. Własnie poznając jego własności.
4. Obecnie nie można ze skorami nic zrobic. Tylko sprzedac.
5. Nie można
6. Konia legalnie mozesz kupic w stajniach w głownych miastach lub w pobliżu nich. A bardziej egzotyczne stworzenia na których mozną sie poruszac sa rozrzucone po całym świecie.
7. Na 13 poziomie można już sporo, choc to zależy od profesji i ekwipunku. Polecam mieszkańcow miasta Silea lub zwierzaki koło fortecy ktorych skóry zbierasz.
Złoto zdobedziesz zabijajac wszelkiej maści Moby, zbierajać skóry, kopiąc rudy, zbierając zioła.
Ekwipumek najłatwiej kupić na poczatku, czesto poteżniejsci gracze sprzedaja przedmioty do sklepów.
8. Poprostu skóry twojej sa za słabej jakości. Wytrenuj umiejętność na wiekszy poziom i na pewno kupi.
9. Zborje skupuje płatnerz jak dobrze pamietam. Ale nie wszystko da sie sprzedac.
10. Twoja postac zostanie w grze okolo 15 minut. Potem wróci do renta. Chyba ze jakis gracz/mob w ciagu tych 15 minut ja zabije.

Donkozunio 
Zielony
Leniwiec

Wysłany: 2013-12-12, 18:21   

Dzięki za odpowiedzi, pozwólcie jednak że będę pytał dalej:

Odnośnie jeszcze pytania #5 Nie można oddawać pod opiekę kradzionych koni czy wcale nie można nawet tych własnych, kupionych ?

#11 Gdzie nauczyć się umiejętności do wydobywania rudy minerałów i zbierania ziół ? dotąd poznałem tylko Trappera do skórowania zwierzyny.

#12 Czy istnieje jakaś forma dziennika zadań ? Podjąłem się misji w mieście i dajmy na to zapomniałem jaki był jej cel. Można go gdzieś zobaczyć czy na przyszłość lepiej zapisywać sobie misje na kartce ?

morro
Kombatant

Wysłany: 2013-12-12, 19:44   

5. wogole nie mozna oddwac zadnych koni
11. mineraly w kopalniach, najlepiej kolo fortecy krasnoludzkiej, zbieranie ziol tez na polnoc od fortecy w lesie jest druid ktory uczy
12. nie ma dziennika, pisz na kartce lub w notatniku

Isnero
Adept

Wysłany: 2013-12-22, 16:18   

Hmmm, może ktoś mnie oświeci co trzeba zrobić żeby skrzynka u wiedźmy ho'Ghaty się zresetowała? Ponad godzina czasu i dalej jest ta sama którą za pierwszym razem otworzyłem, na dodatek bez pierścienia :<

morro
Kombatant

Wysłany: 2013-12-23, 16:00   

raz na dobe sie resetuje

arthar
Adept
Pradawny hierofant

Wysłany: 2014-01-24, 15:03   

chcial bym sie dowiedziec co oznacza jak identuje bron to pisze ze jest doskonale wywazona ?

Brzydal
Kombatant

Wysłany: 2014-01-26, 10:20   

o ile tu dziala to a pewnie nie to bron z takim opisem ma wieksza szanse na wieksza ilość ciosow

Ereg
Wyga

Wysłany: 2014-01-29, 13:14   

Jak obecnie na mudzie wygląda sprawa miningu i innych umiejek zarobkowych ?
Jakiś czas temu krótka wizyta w kopali pozwalała na zdobycie funduszy na rozwój. Potem to brutalnie ścięto przez co całe dnie spędzałem na ciułaniu mithrili.
Nie mam zbyt dużej wiedzy o świecie więc zarabianie było prawdziwa męką.
Pozdrawiam

Brzydal
Kombatant

Wysłany: 2014-01-30, 07:20   

MINING DAJE RADE

adox
Zielony

Wysłany: 2014-01-30, 08:47   

Są miejsca gdzie można zarobić w ciągu godziny jakieś 70-80 mitrhili... Niestety ale jest to jedyny sposób samemu na zarobienie pieniędzy... tym bardziej gdzie nie ma się wysokiego lvl

Brzydal
Kombatant

Wysłany: 2014-01-30, 11:22   

wcale nie jedyny ale najprostszy, i najwygodniejszy

Odpowiedz do tematu