Killer Mud Strona Główna Killer Mud
Oficjalne forum naszego Killer Mud'a

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zdefragmentować komputer Mac i dokąd poszły dane?
Autor Wiadomość
anny2244
Adept

Wysłany: 2019-12-31, 10:49   Jak zdefragmentować komputer Mac i dokąd poszły dane?

Co to jest defragmentacja, jak defragmentować w systemie Mac OS, dokąd idą dane po defragmentacji? Czy można to odzyskać? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi.

Co to jest defragmentacja ?

Fragmentacja dysku występuje, gdy plik jest podzielony na części, aby zmieściły się na dysku. Ponieważ dane są nieustannie zapisywane, usuwane i zmieniane, dlatego fragmentów jest coraz więcej. Skutkiem fragmentacji jest niska wydajność komputera, długi czas rozruchu, przypadkowe awarie i zawieszanie się, a nawet całkowita niemożność rozruchu. Kiedy więc plik jest rozłożony na kilka lokalizacji, odczyt i zapis zajmuje więcej czasu. Wielu użytkowników obwinia te problemy w systemie operacyjnym lub uważa, że ​​ich komputer jest „stary”, podczas gdy fragmentacja dysku twardego jest często prawdziwym winowajcą.

Czasami próbujesz przyspieszyć swój komputer, uruchamiając defragmentator dysków, ale powoduje to uszkodzenie lub fragmentację programów lub dużych plików. Jest to dla nas okropne, ponieważ po utracie danych z powodu defragmentacji trudno jest je odzyskać. Dlatego możesz wykonać kopię zapasową istniejących danych i odzyskać utracone dane przed defragmentacją dysku.
Czy defragmentacja zaszkodzi mojemu dyskowi twardemu?

Nie martw się: defragmentacja systemu Mac OS X nie spowoduje uszkodzenia dysku twardego. Jak już wiesz, defragmentacja dysku może znacznie przyspieszyć tradycyjny dysk twardy. Dzieje się tak, ponieważ HDD fragmentuje wszystkie dane i przechowuje je w wielu lokalizacjach. Odczytywanie pliku z fragmentami umieszczonymi w różnych miejscach może zająć sporo czasu. Procedura porządkowania danych nie jest szkodliwa dla dysku twardego i ma na celu zwiększenie wydajności komputera. Chociaż nie zaleca się sięgania po tak ekstremalne środki, defragmentacja dysku twardego jest bezpieczną procedurą.

andrzej3333
Zielony

Wysłany: 2020-01-20, 16:59   

Jak ja mam taki problem to idę do mojego przyjaciela i on mi w tym pomaga beż żadnych problemów.

Odpowiedz do tematu