IV Liga Seniorów

W miniony weekend odbyły się kolejne rundy z cyklu Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, czyli IV Ligi Seniorów. Zawodnicy UKS Gedanensis Gdańsk stawili się w składzie(kolejność według szachownic): Piotr Poniewierski, Paulina Piepiórka, Radosław Rycyk, Paweł Kaczanowski (autor tekstu). Choć nastroje były bojowe, a apetytu na zwycięstwa nie brakowało to jednak szachownica i przeciwnicy byli bezlitośni dla zawodników naszego klubu. Runda 6 to porażka z 2,5 do 1,5 a runda 7 zakończyła się remisem 2:2.
W rundzie szóstej podejmowaliśmy pierwszy skład Klubu Marynarki Wojennej Gdyni. Niewątpliwą niespodzianką było wzmocnienie na czwartej szachownicy, które miało wpływ na wynik końcowy. Na pierwszej szachownicy pan Piotr przeszedł do końcówki ze skoczkiem więcej, jednak nieustępliwa gra przeciwnika doprowadziła do odmiennego rezultatu niż materiał na szachownicy by sugerował. Na drugiej szachownicy Paulina nie miała większych problemów by zwyciężyć ze swoim przeciwnikiem. Radek wziął taktyczny remis w pozycji, w której ciężko było szukać szans na zwycięstwo. Natomiast w partii autora tekstu zadecydowała niespodziewana taktyka, która odwróciła sytuację o 180 stopni. Uderzenie skoczka w centrum na szczęście nie będzie mi się śnić po nocach, jednak będzie cenną lekcją, by zawsze zwracać uwagę na szanse przeciwnika.
Runda siódma to mecz przeciwko MCKiE Malbork II. Pewnym punktami Radek oraz Paweł Kaczanowski wyprowadzili drużynę na prowadzenie 2:0. W partii Pauliny zadecydowała niedokładność w końcówce i partię skończyła na tarczy. O wyniku całego meczu decydowała partia na pierwszej desce. W pozycji z dużą ilością możliwości taktycznych zadecydował… czas. Pan Piotr przekroczył regulaminowy czas gry i tym samym drużyna Malborka „uciekła”  z remisem.
Po tak nieplanowanych wynikach w rundach 6 i 7 sytuacja w tabeli obróciła się totalnie na niekorzyść naszej drużyny, która spadła na 4 miejsce. Planujemy zgrać dobre i solidne szachy w ostatnich dwóch rundach, jednak szanse na awans mocno spadły. Nie możemy już liczyć tylko na siebie, ale również na pomyłki drużyn będących nad nami.
Napisano w Wiadomości z Polski
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...