Radosław Wojtaszek wicemistrzem Europy!

W dniach 16-29 marca 2018 roku w Batumi (Gruzja) odbyły się Mistrzostwa Europy. Mistrzostwa rozegrane zostały na dystansie 11 rund systemem szwajcarskim. W turnieju wystąpiło ponad 300 zawodników z 34 krajów, w tym 139 arcymistrzów. Wspaniały turniej rozegrał Radosław Wojtaszek, który na dystansie 11 rund zdobył 8 punktów i wywalczył srebrny medal. Złoty medal zdobył Iwan Sarić. Chorwat wygrał ostatnie 4 partie, zdobył 8,5 punktu i samodzielnie zajął 1 miejsce. Brązowy medal zdobył Sanan Sjugirow (Rosja).

Final Ranking after 11 Rounds

Rk. SNo Name Typ sex Gr FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 Rp K rtg+/-
1 26 GM Saric Ivan CRO 2657 8,5 0,0 67,0 72,5 2796 10 19,6
2 2 GM Wojtaszek Radoslaw ACP POL 2738 8,0 0,0 72,0 77,0 2776 10 5,7
3 29 GM Sjugirov Sanan RUS 2652 8,0 0,0 69,5 74,0 2795 10 20,4
4 30 GM Jones Gawain C B ACP ENG 2651 8,0 0,0 69,0 74,0 2787 10 19,4
5 7 GM Matlakov Maxim ACP RUS 2707 8,0 0,0 67,0 72,0 2737 10 4,5
6 34 GM McShane Luke J ACP ENG 2647 8,0 0,0 67,0 71,5 2768 10 17,2
7 21 GM Korobov Anton UKR 2664 8,0 0,0 66,5 71,0 2766 10 14,4
8 40 GM Safarli Eltaj AZE 2639 8,0 0,0 63,5 69,0 2742 10 14,4
9 11 GM Nabaty Tamir ISR 2690 7,5 0,0 73,5 78,5 2736 10 7,4
10 16 GM Najer Evgeniy ACP RUS 2683 7,5 0,0 70,5 75,0 2729 10 7,2
18 GM Demchenko Anton RUS 2672 7,5 0,0 70,5 75,0 2714 10 6,5
12 35 GM Grandelius Nils ACP SWE 2646 7,5 0,0 69,0 74,5 2685 10 6,1
13 123 GM Yuffa Daniil RUS 2521 7,5 0,0 69,0 71,5 2721 10 31,6
14 3 GM Navara David ACP CZE 2737 7,5 0,0 68,5 73,5 2715 10 -1,2
15 15 GM Inarkiev Ernesto ACP RUS 2684 7,5 0,0 68,0 74,0 2719 10 5,5
16 69 GM Hovhannisyan Robert ARM 2601 7,5 0,0 68,0 73,0 2759 10 24,1
17 10 GM Cheparinov Ivan FID 2693 7,5 0,0 68,0 72,5 2707 10 2,5
18 51 GM Bok Benjamin NED 2622 7,5 0,0 67,0 71,5 2736 10 17,5
19 146 IM Santos Ruiz Miguel ESP 2488 7,5 0,0 67,0 70,5 2678 10 34,2
20 64 GM Abasov Nijat AZE 2608 7,5 0,0 66,5 71,0 2700 10 14,2
21 86 GM Pashikian Arman ARM 2585 7,5 0,0 66,5 71,0 2730 10 22,6
22 92 GM Sarana Alexey U18 RUS 2577 7,5 0,0 66,0 70,5 2717 10 22,3
23 33 GM Anton Guijarro David ESP 2647 7,5 0,0 65,5 70,5 2683 10 5,7
39 GM Parligras Mircea-Emilian ACP ROU 2642 7,5 0,0 65,5 70,5 2635 10 -0,2
25 22 GM Melkumyan Hrant ARM 2664 7,5 0,0 65,0 71,0 2696 10 5,1
26 6 GM Mamedov Rauf AZE 2709 7,5 0,0 64,5 69,5 2689 10 -1,5
27 36 GM Guseinov Gadir AZE 2646 7,5 0,0 64,0 69,0 2697 10 8,2
28 73 GM Kobalia Mikhail ACP RUS 2599 7,5 0,0 62,5 67,5 2637 10 6,8
29 104 GM Savchenko Boris RUS 2550 7,5 0,0 62,0 66,5 2630 10 13,1
30 144 IM Ferreira Jorge Viterbo POR 2492 7,5 0,0 61,5 66,5 2698 10 27,6
31 42 GM Fridman Daniel ACP GER 2637 7,5 0,0 61,5 64,5 2570 10 0,3
32 108 GM Shevchenko Kirill U18 UKR 2545 7,5 0,0 58,5 62,0 2646 10 16,8
33 121 GM Djukic Nikola MNE 2523 7,0 0,0 69,5 73,0 2681 10 24,8
34 62 GM Alekseenko Kirill RUS 2609 7,0 0,0 67,5 73,0 2682 10 10,9
35 82 GM Gajewski Grzegorz POL 2588 7,0 0,0 67,5 72,0 2652 10 9,9
36 5 GM Ivanchuk Vassily ACP UKR 2713 7,0 0,0 66,0 71,0 2675 10 -5,2
37 54 GM Romanov Evgeny ACP RUS 2619 7,0 0,0 66,0 71,0 2643 10 3,7
38 59 GM Paravyan David RUS 2613 7,0 0,0 66,0 69,5 2684 10 11,1
39 84 GM Svane Rasmus GER 2587 7,0 0,0 65,5 69,5 2631 10 7,0
40 44 GM Onischuk Vladimir UKR 2632 7,0 0,0 65,0 69,5 2609 10 -3,2
41 17 GM Sargissian Gabriel ARM 2677 7,0 0,0 64,0 69,0 2681 10 0,6
42 139 IM Hakobyan Aram U18 ARM 2497 7,0 0,0 63,5 67,5 2643 10 26,1
43 47 GM Erdos Viktor ACP HUN 2627 7,0 0,0 63,0 67,5 2619 10 -1,1
44 126 IM Nguyen Thai Dai Van U18 CZE 2517 7,0 0,0 63,0 66,5 2655 10 22,4
45 9 GM Ponomariov Ruslan UKR 2697 7,0 0,0 62,0 65,5 2555 10 -13,8
46 14 GM Kravtsiv Martyn UKR 2685 7,0 0,0 61,5 65,5 2649 10 -5,1
47 20 GM Motylev Alexander ACP RUS 2669 7,0 0,0 59,5 63,5 2585 10 -9,1
48 90 FM Esipenko Andrey U18 RUS 2581 7,0 0,0 59,0 62,5 2605 10 4,6
49 38 GM Kovalenko Igor ACP LAT 2642 7,0 0,0 57,0 61,5 2545 10 -12,1
50 125 GM Steinberg Nitzan ISR 2518 7,0 0,0 56,0 59,5 2553 10 7,0
51 75 GM Predke Alexandr RUS 2595 6,5 0,0 70,5 75,0 2661 10 10,7
52 1 GM Jakovenko Dmitry ACP RUS 2746 6,5 0,0 69,5 73,5 2619 10 -14,2
53 72 GM Mchedlishvili Mikheil GEO 2600 6,5 0,0 69,0 74,0 2656 10 9,2
54 78 GM Brkic Ante CRO 2590 6,5 0,0 69,0 73,5 2627 10 6,4
55 28 GM Piorun Kacper ACP POL 2653 6,5 0,0 68,5 74,0 2624 10 -3,8
56 56 GM Alekseev Evgeny RUS 2617 6,5 0,0 68,0 72,5 2643 10 4,6
57 8 GM Dubov Daniil ACP RUS 2701 6,5 0,0 67,5 71,5 2664 10 -4,7
58 110 GM Boruchovsky Avital ISR 2542 6,5 0,0 67,5 71,5 2669 10 20,3
59 85 GM Martirosyan Haik M. U18 ARM 2586 6,5 0,0 67,0 71,0 2647 10 9,1
60 19 GM Berkes Ferenc HUN 2671 6,5 0,0 66,0 71,5 2628 10 -5,9
61 48 GM Lupulescu Constantin ACP ROU 2627 6,5 0,0 65,5 70,0 2578 10 -6,7
62 76 GM Smirin Ilia S50 ACP ISR 2594 6,5 0,0 65,0 69,0 2586 10 -0,2
63 114 GM Arutinian David GEO 2536 6,5 0,0 65,0 68,5 2661 10 20,1
64 99 GM Fedorov Alexei BLR 2559 6,5 0,0 64,0 68,0 2595 10 7,0
65 55 GM Yilmaz Mustafa TUR 2619 6,5 0,0 64,0 67,5 2572 10 -6,3
66 105 GM Huschenbeth Niclas GER 2549 6,5 0,0 64,0 67,5 2613 10 10,9
67 49 GM Zhigalko Sergei BLR 2625 6,5 0,0 63,5 68,0 2574 10 -7,2
68 80 GM Bogner Sebastian SUI 2588 6,5 0,0 63,5 68,0 2555 10 -3,6
69 71 GM Bologan Victor ACP MDA 2600 6,5 0,0 63,5 67,0 2569 10 -3,3
70 53 GM Vocaturo Daniele ITA 2620 6,5 0,0 63,0 68,0 2590 10 -4,0
71 95 GM Stocek Jiri CZE 2567 6,5 0,0 63,0 66,5 2573 10 2,2
72 158 IM Lobanov Sergei U18 RUS 2468 6,5 0,0 62,5 66,5 2554 10 13,8
73 132 IM Diermair Andreas AUT 2507 6,5 0,0 62,0 66,0 2586 10 14,7
74 152 IM Sargsyan Shant U18 ARM 2481 6,5 0,0 61,5 66,0 2619 10 20,2
75 103 IM Lomasov Semen U18 ACP RUS 2551 6,5 0,0 61,5 65,5 2544 10 2,1
76 43 GM Movsesian Sergei ARM 2632 6,5 0,0 61,0 65,5 2579 10 -7,5
77 112 GM Stupak Kirill BLR 2541 6,5 0,0 61,0 65,5 2596 10 9,8
78 23 GM Lenic Luka SLO 2662 6,5 0,0 60,5 65,5 2595 10 -9,2
79 136 GM Sanikidze Tornike GEO 2501 6,5 0,0 60,5 65,0 2551 10 11,1
80 147 GM Mikaelyan Arman ARM 2486 6,5 0,0 60,5 62,5 2493 10 10,6
81 107 GM Palac Mladen CRO 2546 6,5 0,0 59,5 63,5 2597 10 8,9
82 91 GM Postny Evgeny ACP ISR 2579 6,5 0,0 59,0 63,5 2547 10 -3,2
83 129 GM Kantans Toms LAT 2508 6,5 0,0 59,0 63,0 2505 10 2,1
84 106 IM Santos Latasa Jaime ESP 2549 6,5 0,0 59,0 63,0 2515 10 -2,6
85 98 GM Chigaev Maksim ACP RUS 2560 6,5 0,0 58,5 62,0 2533 10 -2,4
86 32 GM Meier Georg GER 2648 6,5 0,0 58,0 62,0 2555 10 -12,4
87 211 FM Kacharava Nikolozi U18 GEO 2362 6,5 0,0 58,0 61,5 2452 20 29,6
88 100 GM Moroni Luca Jr U18 ITA 2559 6,5 0,0 57,5 61,0 2522 10 -4,0
89 149 IM Pavlov Sergey UKR 2485 6,5 0,0 57,5 60,5 2467 10 6,1
90 163 IM Asadli Vugar U18 AZE 2449 6,5 0,0 56,5 60,5 2529 10 12,2
91 135 IM Golubka Petro UKR 2503 6,5 0,0 56,0 59,5 2513 10 5,8
92 67 GM Can Emre TUR 2603 6,5 0,0 55,5 59,5 2485 10 -15,5
93 151 GM Stefanova Antoaneta w ACP FID 2481 6,5 0,0 52,5 56,0 2400 10 -2,5
94 93 GM Deac Bogdan-Daniel U18 ROU 2572 6,0 0,0 69,5 73,0 2605 10 5,6
95 97 GM Skoberne Jure SLO 2563 6,0 0,0 68,0 72,0 2601 10 6,4
96 130 GM Maghalashvili Davit GEO 2508 6,0 0,0 66,0 69,0 2585 10 13,5
97 87 GM Lopez Martinez Josep M. ESP 2584 6,0 0,0 65,5 69,5 2575 10 -0,6
98 63 GM Bartel Mateusz ACP POL 2609 6,0 0,0 65,0 69,5 2578 10 -4,6
99 141 GM Gabrielian Artur RUS 2493 6,0 0,0 65,0 69,0 2545 10 12,8
100 65 GM Andersen Mads DEN 2605 6,0 0,0 64,5 69,5 2556 10 -6,7
101 77 GM Pantsulaia Levan GEO 2593 6,0 0,0 64,0 67,5 2584 10 -1,1
102 61 GM Bosiocic Marin CRO 2611 6,0 0,0 63,5 68,5 2572 10 -5,7
103 60 GM Ponkratov Pavel RUS 2613 6,0 0,0 63,5 68,5 2532 10 -11,9
104 113 GM Beliavsky Alexander G S50 SLO 2537 6,0 0,0 62,5 67,0 2547 10 2,5
105 225 Oboladze Luka U18 GEO 2318 6,0 0,0 62,5 65,5 2522 20 60,2
106 160 IM Beradze Irakli GEO 2464 6,0 0,0 62,0 66,5 2617 10 21,9
107 66 GM Martinovic Sasa CRO 2604 6,0 0,0 61,5 66,5 2506 10 -14,0
108 58 GM Khalifman Alexander S50 RUS 2614 6,0 0,0 61,0 65,5 2526 10 -13,1
109 159 GM Minasian Artashes S50 ARM 2467 6,0 0,0 61,0 65,0 2583 10 16,3
110 88 IM Vavulin Maksim RUS 2583 6,0 0,0 61,0 64,5 2558 10 -3,4
111 117 GM Baron Tal ISR 2529 6,0 0,0 60,0 63,5 2536 10 2,1
112 25 GM Sutovsky Emil ACP ISR 2659 6,0 0,0 59,5 64,5 2504 10 -20,8
113 37 GM Krasenkow Michal S50 ACP POL 2644 6,0 0,0 59,5 64,5 2518 10 -18,2
114 81 GM Donchenko Alexander ACP GER 2588 6,0 0,0 59,5 63,0 2489 10 -13,7
115 137 IM Harutyunian Tigran K. ARM 2501 6,0 0,0 59,0 62,5 2478 10 0,3
116 79 GM Hracek Zbynek CZE 2589 6,0 0,0 58,5 63,0 2489 10 -14,5
117 94 GM Petrosyan Manuel ARM 2569 6,0 0,0 58,0 62,5 2492 10 -10,6
118 119 IM Kantor Gergely HUN 2527 6,0 0,0 57,5 60,5 2469 10 -7,0
119 145 WGM Goryachkina Aleksandra w ACP RUS 2491 6,0 0,0 57,5 60,5 2383 10 -9,7
120 156 IM Kanmazalp Ogulcan TUR 2473 6,0 0,0 57,0 61,0 2450 10 -1,8
121 198 FM Tutisani Noe GEO 2394 6,0 0,0 57,0 60,0 2559 20 48,0
122 70 GM Jojua Davit GEO 2601 6,0 0,0 56,5 61,0 2473 10 -17,7
123 148 IM Bellaiche Anthony FRA 2485 6,0 0,0 56,5 58,0 2401 10 -6,1
124 31 GM Kovalev Vladislav ACP BLR 2650 6,0 0,0 55,5 60,0 2523 10 -18,5
125 140 IM Golubov Saveliy U18 RUS 2495 6,0 0,0 55,5 59,5 2424 10 -5,6
126 102 IM Moiseenko Vadim RUS 2552 6,0 0,0 55,5 59,5 2427 10 -16,2
127 173 IM Perunovic Miodrag SRB 2429 6,0 0,0 55,0 59,0 2523 10 13,2
128 131 GM Shengelia David AUT 2508 6,0 0,0 54,5 59,0 2465 10 -4,3
129 166 IM Mindlin Alon ISR 2442 6,0 0,0 54,0 56,5 2430 10 4,8
130 202 IM Polivanov Anatoliy UKR 2383 6,0 0,0 52,5 56,0 2410 10 5,8
131 41 GM Volokitin Andrei UKR 2639 5,5 0,0 66,5 72,0 2585 10 -6,9
132 12 GM Kuzubov Yuriy UKR 2689 5,5 0,0 66,0 71,0 2534 10 -22,1
133 50 GM Indjic Aleksandar SRB 2623 5,5 0,0 65,5 71,0 2514 10 -16,1
134 68 GM Bindrich Falko ACP GER 2602 5,5 0,0 65,0 69,5 2508 10 -13,6
135 74 GM Kovchan Alexander UKR 2596 5,5 0,0 64,5 69,0 2518 10 -10,7
136 13 GM Jobava Baadur GEO 2685 5,5 0,0 63,5 68,0 2560 10 -16,0
137 122 GM Kelires Andreas GRE 2523 5,5 0,0 63,5 66,0 2519 10 1,3
138 134 GM Godena Michele S50 ACP ITA 2505 5,5 0,0 63,0 67,0 2495 10 1,5
139 89 GM Paichadze Luka GEO 2581 5,5 0,0 62,5 67,5 2455 10 -17,3
140 27 GM Rakhmanov Aleksandr ACP RUS 2655 5,5 0,0 62,5 66,5 2566 10 -10,5
141 219 FM Danielyan Vahe ARM 2331 5,5 0,0 61,5 65,5 2537 20 56,4
142 120 IM Repka Christopher SVK 2524 5,5 0,0 60,5 64,0 2509 10 -0,9
143 153 GM Neverov Valeriy S50 UKR 2480 5,5 0,0 59,5 63,0 2505 10 3,9
196 IM Muradli Mahammad U18 AZE 2398 5,5 0,0 59,5 63,0 2433 20 18,8
145 199 IM Rzayev Bahruz AZE 2390 5,5 0,0 59,0 63,5 2493 10 15,1
146 101 GM Ter-Sahakyan Samvel ARM 2553 5,5 0,0 59,0 63,0 2497 10 -6,6
147 142 IM Flom Gabriel FRA 2493 5,5 0,0 59,0 61,0 2431 10 -3,6
148 223 FM Martynov Roman UKR 2319 5,5 0,0 58,5 63,0 2487 20 46,6
149 46 GM Solak Dragan TUR 2629 5,5 0,0 58,5 63,0 2444 10 -26,2
150 52 GM Oparin Grigoriy ACP RUS 2622 5,5 0,0 58,0 62,5 2458 10 -23,6
151 193 IM Mirzoev Emil UKR 2403 5,5 0,0 58,0 62,5 2509 10 15,1
152 96 GM Wagner Dennis GER 2566 5,5 0,0 58,0 62,0 2454 10 -15,7
153 143 IM Zanan Evgeny ISR 2493 5,5 0,0 58,0 60,5 2438 10 -1,7
154 111 GM Nevednichy Vladislav ROU 2542 5,5 0,0 57,5 61,5 2461 10 -10,5
155 180 IM Gadimbayli Abdulla U18 AZE 2416 5,5 0,0 57,5 61,0 2436 10 3,0
156 209 IM Arabidze Meri w GEO 2369 5,5 0,0 57,0 61,5 2537 10 24,2
157 174 FM Zarubitski Viachaslau U18 BLR 2425 5,5 0,0 57,0 60,5 2479 10 7,9
158 231 FM Mgeladze Tamaz GEO 2303 5,5 0,0 56,0 60,5 2523 20 60,0
159 191 IM Soysal Serkan TUR 2406 5,5 0,0 56,0 60,0 2443 10 5,4
218 FM Konaplev Anton U18 RUS 2337 5,5 0,0 56,0 60,0 2472 20 38,6
161 200 Nesterov Arseniy U18 RUS 2388 5,5 0,0 56,0 59,0 2408 20 11,2
162 172 IM Zavgorodniy Sergiy UKR 2430 5,5 0,0 55,5 59,5 2445 10 2,0
163 127 GM Matinian Nikita RUS 2514 5,5 0,0 55,5 58,5 2446 10 -7,5
164 150 WGM Girya Olga w ACP RUS 2482 5,5 0,0 55,5 58,0 2349 10 -12,1
165 181 IM Erenberg Ariel U18 ISR 2415 5,5 0,0 55,0 59,0 2364 10 -5,7
166 187 IM Korchmar Vasiliy RUS 2411 5,5 0,0 55,0 57,5 2435 10 4,0
167 214 FM Mirzoyan David U18 ARM 2350 5,5 0,0 54,5 58,0 2360 20 11,4
168 190 FM Ozen Deniz U18 TUR 2407 5,5 0,0 54,0 57,5 2413 10 1,0
169 192 FM Schekachikhin Maksim RUS 2406 5,5 0,0 54,0 56,5 2377 10 -3,1
170 45 GM Aleksandrov Aleksej ACP BLR 2630 5,5 0,0 53,5 58,0 2422 10 -28,9
171 244 CM Olcum Ahmet TUR 2257 5,5 0,0 53,5 57,0 2343 20 24,0
172 177 FM Janik Igor U18 POL 2422 5,5 0,0 53,5 57,0 2406 10 -2,3
173 83 GM Ivanisevic Ivan SRB 2587 5,5 0,0 53,5 57,0 2391 10 -24,8
174 170 FM Bernotas Arturs LAT 2436 5,5 0,0 53,5 57,0 2400 10 -5,4
175 175 IM Haria Ravi ENG 2424 5,5 0,0 53,0 56,5 2445 10 2,9
176 222 FM Pogosyan Stefan U18 RUS 2322 5,5 0,0 52,5 56,5 2394 20 21,0
177 220 FM Aliyev Ravan U18 AZE 2330 5,5 0,0 52,5 56,0 2304 20 10,2
178 115 GM Meskovs Nikita LAT 2536 5,5 0,0 51,0 55,0 2368 10 -23,2
179 184 GM Danielian Elina w ARM 2413 5,5 0,0 50,0 53,5 2392 10 -3,1
180 254 Mkrtchyan Sargis R. ARM 2224 5,5 0,0 49,5 52,0 2310 20 27,4
181 208 Lewtak Damian POL 2370 5,5 0,0 48,0 50,5 2313 20 -12,4
182 189 FM Blohberger Felix U18 AUT 2409 5,0 0,0 62,5 67,5 2508 10 14,3
183 178 FM Drori Saar U18 ISR 2420 5,0 0,0 62,5 66,0 2510 10 13,0
184 154 IM Sadikhov Ulvi AZE 2477 5,0 0,0 61,0 65,0 2438 10 -3,8
185 162 IM Pijpers Arthur NED 2453 5,0 0,0 60,5 64,0 2464 10 4,3
186 194 IM Kalashian David ARM 2399 5,0 0,0 59,5 63,0 2391 10 -0,9
187 203 FM Voit Daria w RUS 2382 5,0 0,0 58,0 61,0 2415 10 5,5
188 258 WFM Sargsyan Anna M. U18 w ARM 2188 5,0 0,0 57,5 61,0 2351 40 87,6
189 217 FM Krykun Yuriy UKR 2339 5,0 0,0 57,0 60,0 2375 20 19,0
190 124 IM Kriebel Tadeas CZE 2520 5,0 0,0 56,5 61,0 2378 10 -18,3
191 157 IM Miron Lucian-Costin ROU 2471 5,0 0,0 56,0 60,0 2383 10 -12,1
192 213 FM Davtyan Artur U18 ARM 2351 5,0 0,0 56,0 59,5 2399 20 15,4
193 155 GM Jurcik Marian SVK 2473 5,0 0,0 56,0 59,5 2370 10 -9,3
194 206 FM Torosyan Norayr ARM 2371 5,0 0,0 55,5 59,0 2362 10 -0,2
195 116 IM Triapishko Alexandr U18 RUS 2530 5,0 0,0 55,0 59,5 2405 10 -15,4
196 185 FM Can Isik U18 TUR 2413 5,0 0,0 55,0 58,5 2393 10 -2,0
197 164 IM Draskovic Luka MNE 2447 5,0 0,0 55,0 58,5 2453 10 0,5
198 255 FM Suleymanli Aydin U18 AZE 2210 5,0 0,0 54,5 58,5 2384 20 44,6
199 183 IM Schnider Gert AUT 2414 5,0 0,0 54,5 58,5 2403 10 -1,7
200 241 FM Tifferet Shaked U18 ISR 2274 5,0 0,0 54,5 58,0 2334 20 16,0
201 233 FM Eminov Orkhan TUR 2295 5,0 0,0 53,5 57,0 2283 20 -3,8
202 268 Eynullayev Atilla U18 AZE 2147 5,0 0,0 53,0 56,5 2329 40 93,2
203 212 FM Belous Mikhail UKR 2355 5,0 0,0 52,0 55,5 2272 20 -18,0
204 188 GM Bagaturov Giorgi S50 GEO 2410 5,0 0,0 51,5 55,0 2313 10 -13,4
205 IM Huber Martin Christian AUT 2372 5,0 0,0 51,5 55,0 2291 10 -8,4
206 221 FM Petriashvili Nikoloz U18 GEO 2329 5,0 0,0 50,5 52,5 2345 20 11,2
207 168 IM Mazur Stefan SVK 2439 5,0 0,0 47,0 50,0 2255 10 -25,2
208 232 Barseghyan Armen Ar. U18 ARM 2298 5,0 0,0 46,5 49,5 2188 40 -54,0
209 224 Akhvlediani Irakli U18 GEO 2318 5,0 0,0 45,5 48,0 2157 20 -33,2
210 270 Simonyan Latush ARM 2111 5,0 0,0 43,0 44,5 2228 20 31,4
211 288 Yeremyan Alen U18 ARM 1961 5,0 0,0 40,0 42,0 2111 40 56,4
212 118 GM Ruck Robert HUN 2529 4,5 0,0 58,5 63,0 2364 10 -23,3
213 161 GM Firat Burak TUR 2453 4,5 0,0 58,5 62,0 2408 10 -7,1
214 243 Manafov Vugar U18 AZE 2263 4,5 0,0 58,0 61,0 2275 40 11,6
215 182 IM Berchtenbreiter Max GER 2414 4,5 0,0 57,5 60,5 2404 10 -1,3
216 238 FM Ahmadzada Ahmad U18 AZE 2283 4,5 0,0 57,0 60,5 2357 20 19,4
217 169 IM Yankelevich Lev GER 2437 4,5 0,0 56,5 60,0 2326 10 -17,2
218 167 IM Pechac Jergus U18 SVK 2440 4,5 0,0 56,0 60,0 2400 10 -6,6
219 230 IM Gvetadze Sofio w GEO 2308 4,5 0,0 56,0 57,5 2346 10 8,4
220 197 FM Bosman Michiel NED 2398 4,5 0,0 55,0 59,5 2300 10 -14,3
221 215 FM Tsoi Dmitry U18 RUS 2347 4,5 0,0 55,0 59,0 2318 20 -4,0
222 201 IM Bashirli Nail U18 AZE 2384 4,5 0,0 55,0 58,5 2335 10 -4,4
223 227 FM Demianjuk Alexander RUS 2313 4,5 0,0 55,0 57,0 2296 20 0,0
224 265 Qalagashvili Pridon S50 GEO 2153 4,5 0,0 53,5 55,0 2293 20 35,0
225 256 CM Stukan Martin U18 RUS 2210 4,5 0,0 53,0 56,5 2243 40 29,6
226 210 FM Assaubayeva Bibisara U18 w ACP RUS 2369 4,5 0,0 53,0 56,5 2249 10 -14,1
227 278 Uzunoglu Efe Kerem TUR 2060 4,5 0,0 52,5 56,0 2292 20 54,0
228 109 GM Sanal Vahap TUR 2543 4,5 0,0 52,0 55,5 2254 10 -37,9
229 171 GM Baghdasaryan Vahe ARM 2431 4,5 0,0 51,5 55,0 2312 10 -18,2
230 195 FM Tate Alan SCO 2399 4,5 0,0 51,5 55,0 2215 20 -47,4
231 226 FM Murzin Volodar U18 RUS 2316 4,5 0,0 51,5 55,0 2248 20 -19,4
232 247 CM Aleksanyan Hrant ARM 2250 4,5 0,0 51,0 54,0 2329 20 23,8
233 250 Oglaza Oskar U18 POL 2240 4,5 0,0 50,5 54,0 2222 40 -2,8
234 264 IM Smolin Sergey S50 UKR 2153 4,5 0,0 48,5 52,0 2225 10 9,1
235 204 FM Tokranovs Dmitrijs LAT 2375 4,5 0,0 46,5 49,5 2242 20 -37,6
236 234 WGM Sandu Mihaela w ROU 2289 4,5 0,0 46,5 49,0 2071 20 -48,8
237 246 CM Tsvetkov Andrey U18 RUS 2252 4,5 0,0 46,5 48,5 2184 40 -35,6
238 283 Ismayilov Muhammad U18 AZE 2021 4,5 0,0 46,0 47,5 2199 40 82,0
239 276 Melkonyan Arshak U18 ARM 2082 4,5 0,0 44,5 48,0 2282 40 94,8
240 286 Babukhadia Levan U18 GEO 1968 4,5 0,0 42,0 45,0 2157 40 72,4
241 24 GM Moiseenko Alexander UKR 2659 4,0 0,0 59,5 64,5 2544 10 -12,3
242 267 Yeritsyan Hayk ARM 2149 4,0 0,0 57,0 61,5 2379 20 46,8
243 138 GM Kobo Ori ACP ISR 2500 4,0 0,0 57,0 60,5 2339 10 -18,2
244 176 GM Ushenina Anna w ACP UKR 2423 4,0 0,0 53,5 57,0 2410 10 -1,2
245 284 Atakishiyev Elmar U18 AZE 1999 4,0 0,0 53,0 56,5 2290 40 112,8
246 249 Gokhvat Peter ISR 2248 4,0 0,0 52,0 55,0 2225 20 -7,6
247 165 FM Vykouk Jan U18 CZE 2445 4,0 0,0 51,0 54,5 2281 10 -24,0
248 251 CM Yuksel Atilla Koksal TUR 2237 4,0 0,0 51,0 54,5 2260 20 5,2
249 236 FM Nuber Blasius GER 2284 4,0 0,0 51,0 54,0 2239 20 -14,8
250 259 FM Nikolaidis Konstantinos S50 GRE 2184 4,0 0,0 51,0 54,0 2152 20 -8,0
251 245 FM Garayev Kanan U18 AZE 2252 4,0 0,0 50,5 54,5 2255 20 -1,0
252 262 WIM Utiatskaja Irina w RUS 2165 4,0 0,0 50,5 54,0 2199 20 6,8
253 133 GM Fernandez Daniel H. ENG 2505 4,0 0,0 50,5 54,0 2264 10 -29,7
254 239 WGM Paramzina Anastasya w RUS 2281 4,0 0,0 49,5 52,5 2150 20 -28,8
255 253 Babazada Khazar U18 AZE 2230 4,0 0,0 49,0 52,5 2216 40 -8,0
256 293 Qalichava Akaki U18 GEO 1796 4,0 0,0 48,5 51,5 2182 40 118,8
257 216 FM Baglan Esat TUR 2341 4,0 0,0 48,5 51,0 2202 20 -33,4
258 228 FM Gharibyan Mamikon U18 ARM 2312 4,0 0,0 48,5 51,0 2066 10 -31,6
259 277 Ziroyan David U18 ARM 2080 4,0 0,0 46,5 49,0 2095 40 -3,2
260 263 FM Eynullayev Altay U18 AZE 2163 4,0 0,0 46,0 48,0 2124 20 -9,6
261 237 FM Sargissyan Sargis ARM 2284 4,0 0,0 45,0 48,0 2133 20 -34,8
262 272 Vardanian Hamazasp ARM 2109 4,0 0,0 45,0 47,0 2088 20 -11,0
263 291 Asatryan Gor U18 RUS 1852 4,0 0,0 44,0 46,5 2103 40 96,4
264 281 Soyunlu Narmin w AZE 2035 4,0 0,0 41,0 43,0 2088 20 8,8
265 292 Naqopia Giorgi U18 GEO 1849 4,0 0,0 40,5 43,0 2081 40 82,0
266 57 GM Antipov Mikhail Al. RUS 2616 3,5 0,0 52,0 56,0 2334 10 -27,6
267 242 WGM Mikadze Miranda w GEO 2268 3,5 0,0 49,0 52,5 2055 20 -52,4
268 179 IM Sousa Andre Ventura U18 POR 2417 3,5 0,0 49,0 52,5 2188 10 -30,2
269 252 WFM Kubicka Anna w POL 2235 3,5 0,0 49,0 52,5 2174 20 -19,6
270 260 FM Burnett Andrew S50 SCO 2183 3,5 0,0 48,5 52,0 2063 20 -28,2
271 240 Hakobyan Hovhannes H. ARM 2280 3,5 0,0 48,0 51,0 2164 20 -35,8
272 287 Ahadzade Kanan U18 AZE 1965 3,5 0,0 47,0 49,0 2081 40 18,0
273 248 WGM Abdulla Khayala w AZE 2248 3,5 0,0 47,0 48,5 2154 20 -16,6
274 290 Tarun Kanyamarala U18 IRL 1920 3,5 0,0 46,5 50,0 2213 40 98,4
275 229 IM Shevelev Arkady S50 ISR 2309 3,5 0,0 45,5 48,0 2072 10 -30,6
276 297 Lomaia Diana U18 w GEO 1742 3,5 0,0 45,5 47,0 2070 40 80,8
277 282 Turan Asim U18 TUR 2024 3,5 0,0 45,0 47,5 2058 40 3,6
278 266 WFM Kuchava Ana w GEO 2149 3,5 0,0 44,5 47,0 2055 20 -24,8
279 289 Trisha Kanyamarala U18 w IRL 1956 3,5 0,0 43,5 46,5 2061 40 40,4
280 273 CM Samadov Read U18 AZE 2099 3,5 0,0 43,5 46,0 1976 40 -79,6
281 269 Gebigke Martin GER 2132 3,5 0,0 42,5 45,0 1972 20 -46,6
282 302 Shamatava Nikolozi U18 GEO 1570 3,5 0,0 41,5 44,0 2079 40 104,8
283 280 Morozov Vitalij UKR 2039 3,5 0,0 41,0 43,5 1968 20 -22,6
284 285 Janiashvili Mariami U18 w GEO 1987 3,5 0,0 39,0 41,0 2027 40 4,0
285 207 FM Hayrapetyan Artavazd R. ARM 2370 3,0 0,0 59,5 63,5 2283 20 -23,4
286 261 Abdullayev Elshad AZE 2168 3,0 0,0 54,5 58,5 2377 20 35,6
287 186 IM Abdulov Orkhan AZE 2412 3,0 0,0 52,5 56,0 2310 10 -11,2
288 279 Henseler Jorgen S50 NED 2043 3,0 0,0 46,0 49,0 1958 20 -27,2
289 235 Demircioglu Emre TUR 2285 3,0 0,0 45,0 48,5 2067 20 -41,0
290 296 CM Suleymanli Suleyman U18 AZE 1763 3,0 0,0 43,0 45,5 2024 40 72,8
291 271 Mochalin Faddey U18 RUS 2110 3,0 0,0 43,0 45,0 1905 40 -116,8
292 300 Martsvalashvili Ruzvelt S50 GEO 1671 3,0 0,0 40,5 42,5 1982 20 29,2
293 295 CM Orujov Farid U18 AZE 1770 3,0 0,0 36,5 38,0 1824 40 -9,6
294 4 GM Vallejo Pons Francisco ESP 2716 2,5 0,0 54,5 58,0 2548 10 -11,0
295 257 Sahin Ozgun TUR 2201 2,5 0,0 45,0 47,0 2010 20 -38,2
296 275 Day Thomas W GEO 2083 2,5 0,0 43,5 45,5 1818 20 -70,2
297 274 Grinev Boris RUS 2092 2,5 0,0 42,5 44,5 1865 40 -129,2
298 301 Valiyev Shahin U18 AZE 1634 2,5 0,0 39,0 40,5 1862 40 11,2
299 128 IM Sprenger Jan Michael Dr. GER 2513 2,0 0,0 50,0 53,0 2261 10 -17,8
300 299 Tskipurishvili Daviti U18 GEO 1710 2,0 0,0 38,5 40,0 1670 40 -50,8
301 298 Pipia Ekaterine U18 w GEO 1737 2,0 0,0 38,0 39,5 1754 40 -32,8
302 294 Tsotsonava Elene U18 w GEO 1789 2,0 0,0 36,0 37,5 1757 40 -53,6
Napisano w Wiadomości ze Świata
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...