Turniej w Jastrzębiej Górze

Co robią zawodnicy naszego klubu w czasie ferii zimowych? Uczą się? Jeżdżą w góry na narty? A może zapadają w sen zimowy? Nie! Grają w VI Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Gwiazda Północy” w Jastrzębiej Górze. Zawody rozegrano w dwóch grupach juniorskich i jednej Open. Jak co roku turniej przyciągnął wielu szachistów z całej Polski.

W grupie do lat 10 nasz klub reprezentowało nasze sławne trio: Jaromir Jagodziński, Jakub Zieliński oraz Jakub Liśkiewicz. Najwięcej puntów- 6 udało się wywalczyć Kubie Liśkiewiczowi. Ten wynik pozwolił mu zająć solidne 13 miejsce. W klasyfikacji chłopców do lat 8 z wynikiem 5,5/9 pkt Kuba Zieliński zajął drugie miejsce! Tyle samo punktów i miejsce niżej zajął Jamcio. Warto wspomnieć, że chłopaki oprócz rywalizacji z przeciwnikami walczyli z przeziębieniem i gorączką, która panowała wśród młodszych zawodników. Z tego powodu Kuba musiał oddać walkowerem jedną z partii. Nasi najmłodsi juniorzy znów pokazali klasę!

W grupie Open rywalizowałem ja (Konrad Zieliński) oraz mój serdeczny przyjaciel Paweł Kaczanowski. Turniej zakończyłem z wynikiem 5 punktów, natomiast Wujek zgromadził pół punktu mniej. Uważam, że poszło nam nie najgorzej, jednak przed turniejem mieliśmy apetyt na lepszy wynik. Na otarcie łez pozostaje nam niewielki zysk rankingowy.
Wielkie gratulacje dla naszych trzech muszkieterów! Życzę im, aby na kolejnych turniejach znów pokazali klasę. Natomiast mam nadzieję, że ja i Paweł na przyszłych turniejach nie będziemy, jak Pat i Mat z bajki „sąsiedzi” tylko pokażemy klasę niczym Asterix i Obelix rozbijając całą armię przeciwników.

 

Napisano w Wiadomości z Polski
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...