SZACHOWE SZKOLENIE W CETNIEWIE

Już po raz trzeci zawitaliśmy do prestiżowego ośrodka przygotowań olimpijskich „Cetniewo”. Motto na głównej stronie bazy sportowej głosi: „Tu rodzą się zwycięzcy”, mając tak owe z tyłu głowy postanowiliśmy podnieść poziom szachowej wiedzy zawodników klubu UKS Gedanensis Gdańsk oraz UKS Zawisza Kolbudy.

Pierwszego dnia po kolacji zorganizowaliśmy turniej blitza, w którym I miejsce zajął Konrad Zieliński, II miejsce Oliwer Wirkus a podium zamykał autor opisujący te wydarzenia, Paweł Kaczanowski.

Drugie oraz trzeciego dnia od razu po śniadaniu aż do obiadu odbywały się zajęcia szachowe. Uczestników wyjazdu podzieliliśmy ze względu na poziom zaawansowania, a tematem głównym wykładów szachowych byli „Mistrzowie Świata”. Grupa III kategorii i niżej poznawała początki walki o szachowy tron ucząc się o pierwszych czempionach takich jak Wilhelm Stenitz, Emanuel Lasker, Jose Raul Capablanca oraz Aleksander Alechin. Natomiast grupa od III kategorii w wzwyż zagłębiła się w otchłań taktycznych możliwości podczas analizy partii „czarodzieja z Rygi”, czyli Michaiła Tala.

Przez cały czas wyjazdu towarzyszyła nam iście szachowa pogoda,  deszcz i mocny wiatr, przez co nasi uczestnicy nie mieli okazji by skorzystać ze wszystkich atrakcji sportowych jakie oferował nasz ośrodek. Czas wolny spędzaliśmy na grze w szachy i ich różnych odmianach (kloc, blitz, ręka-mózg), szczególnie zażarte pojedynki, właśnie w ręka-mózg, prowadzili Team Zielak (Konrad a Zieliński oraz Jakub Liśkiewicz) wraz z Team Wojtala (Wojciech Zieliński oraz Jaromir Jagodziński. Warto też wspomnieć o wytrwałości opiekunów zawodników którzy towarzyszyli nam w trakcie wyjazdu, których nieprzyjazne warunki klimatyczne nie zraziły do jesiennych spacerów i cieszenia się urokami wybrzeża.

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...