Polanica Zdrój

19-27 sierpnia odbył się 53. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdrój. Jak co roku turniej przyciągnął wielu miłośników gry w szachy. Nie zabrakło też gości z zagranicy.  W grupie C grało trzech reprezentantów naszego klubu: Narcyz Knap, Paweł Kaczanowski oraz ja- Konrad Zieliński.

Największym „pechowcem” okazał się Paweł, któremu zabrakło jedynie pół punktu do normy na I kategorię! Zawody skończył on z wynikiem 5 pkt/9. Również o nieszczęściu mogę mówić ja. Do ostatniej rundy dzielnie walczyłem o nagrodę finansową. Jednak w ostatniej rundzie przegrałem z nieco mocniejszym rywalem i turniej zakończyłem z wynikiem 5,5pkt. Natomiast Narcyz po znakomitym początku, niestety nie utrzymał formy do końca turnieju i zgromadził zaledwie 3,5 pkt.

W grupie juniorskiej E z dobrej strony pokazał się Krzysztof Knap, który zgromadził 5 pkt.
Na otarcie łez pozostaje mi i Pawłowi zysk rankingowy. Miejmy nadzieję, że za rok przyjedziemy do tej malowniczej miejscowości i zagramy lepsze zawody.
Napisano w Wiadomości z Polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...