Zakończył się obóz szachowy w Ostrzycach

Ale to zleciało… Dopiero obóz się zaczynał, a już się skończył. Pod koniec pogoda nam nie dopisała, co nie przeszkodziło w zorganizowaniu ogniska z pieczeniem kiełbasek, smakowaniem gorących skrzydełek i ziemniaczków (J) oraz quizem sprawdzającym naszą wiedzę szachową, sportową i ogólną oraz brak wrażliwości estetycznej sędziów (zainteresowani wiedzą, co mam na myśli). Kolejnego wieczoru odbył się turniej kloca, w którym wystartowało dziesięć drużyn. Na równi z rozgrywanymi pojedynkami, interesujące były nazwy drużyn – Cilepsi, Seksowny Oddział Uderzeniowy, Dziki na Arenie jak w Paśnik, JJ&JJ, Gosik i Sosik, Bartek Pajac i Knur Latał Rozwalili Kloca (!!!), Barbarzyńcy, Niepokonani, Agresywne Szachy i Supermocni. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gosi i Dominimisia (Gosik i Sosik) wygrywając 8 z 9 pojedynków.

Przez cały wyjazd odbywały się konkursy rozwiązywania zadań – każdego dnia jedno zadanko. W grupie Arcymistrzowskiej wszystkie zadania rozwiązał prawidłowo Radek, zaś w grupie Przyszłych Mistrzów – Krzyś.

Jak już wcześniej pisałam – przez cały wyjazd odbywały się turnieje szachów szybkich, rozgrywane w kilku grupach w zależności od posiadanych umiejętności oraz wieku. Grupę Muminków (1800-1900 oraz Gosia) z kompletem punktów (7/7) wygrał Oli, grupę Teletubisiów (1400-1600) także uzyskując komplet punktów (8/8) wygrał Pierzak, grupę Gumisiów (1400) wygrał Józek (6/7), zaś najmłodszą grupę Smerfów (1000-1250) wygrał z kompletem punktów (6/6) Bartek.

Do ostatniej rundy, a nawet ostatniej partii, ważyły się losy turniejów głównych.

Turniej ELO przez siedem rund był rozgrywany systemem kołowym, zaś ostatnie dwie rundy systemem pucharowym. W ostatniej rundzie o trzecie miejsce walczyli Oli z Cyprianem (wygrał Oli), zaś o pierwsze pisząca te słowa z Radkiem. Radek, jak na dżentelmena przystało, po prawie 60 posunięciach , po naprawdę ambitnej walce do końca, poddał partię, zajmując ostatecznie drugie miejsce i ustępując piszącej te słowa, która – muszę nieskromnie przyznać – zasłużenie wygrała cały turniej z dorobkiem 8,5 punkta (9) i zdobyła główną nagrodę – PRZEPIĘKNY NIEBIESKI PUCHAR oraz nagrodę finansową. O nagrody Organizatorzy zadbali, gdyż nagradzani byli nie tylko zajmujący miejsca na podium, ale każdy zawodnik za każdy zdobyty punkt dostawał dodatkowo 20 (w Turnieju ELO) lub 10 (w Turnieju Młodzików) złotych.

Turniej Młodzików wygrał i zdobył RÓWNIE PIĘKNY (choć mniejszy) NIEBIESKI PUCHAR Mikołaj Pielak  (7,5/9) przed Stachem Ławrynowiczem (6,5/9) i Krzysiem Knapem (6/9). W tym turnieju padły także normy na kategorie – III zdobyli Krzyś Knap i Dominik Czarnogorcew, zaś V – najbardziej pogodny uczestnik turnieju – Wojtek Chwiećko.

W Ostrzycach podobało nam się tak bardzo, że trenerzy wstępnie zarezerwowali ten sam ośrodek na przyszłoroczny wyjazd.