OSTRZYCE 2017

No i stało się… Rok szkolny 2016/2017 zakończony, świadectwa i promocje do kolejnych klas – przynajmniej co do zasady – zdobyte, czas więc na zasłużony odpoczynek. A jak odpoczywają szachiści? – oczywiście na turniejach szachowych. W tym roku na miejsce letniego obozu, połączonego ze zmaganiami w turniejach, trenerzy wybrali Ostrzyce – urokliwą  miejscowość na Kaszubach, położoną kilkadziesiąt kilometrów od Gdańska.

Do pensjonatu „U Maryli” przyjechaliśmy pierwszego dnia wakacji – w sobotę. Zaraz po kolacji zmagaliśmy się w turnieju blitza. Ponieważ różnice rankingowe są spore, graliśmy z bonifikatą czasową – każde sto punktów rankingowych więcej, to jedna minuta mniej. W ten sposób „starość” bardzo często rozpoczynała rozgrywki z minutą na zegarze. A wówczas o niespodziankę łatwo. Turniej wygrał Radek przed Zielakiem (który uczestnikiem obozu nie jest, ale tak bardzo nas lubi, że codziennie do nas przyjeżdża) i Olim.

W niedzielę rozpoczęły się już właściwe turnieje:

– Turniej ELO, w którym gra ośmioro zawodników, systemem kołowym (pierwsze 7 rund) i pucharowym (ostatnie 2 rundy),

- Turniej Młodzików rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w którym bierze udział 25 graczy.

Po pięciu rundach w Turnieju ELO prowadzi pisząca te słowa z kompletem punktów przed Olim (4). W Turnieju Młodzików na razie wygrywa Pierzak (4,5) przed Dominimisiem i Stachem (po 4).

Poza turniejami głównymi przez cały wyjazd trwają turnieje szachów szybkich i konkurs rozwiązywania zadań. Poza tym uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym wykładzie poprowadzonym przez Pana Pawła, braliśmy udział w rozgrywkach sportowych podczas Dnia Sportu, byliśmy na krótkich wycieczkach do centrum Ostrzyc oraz na Jastrzębią Górę (okoliczny punkt widokowy), a poza tym chętni grali w symultanie (w zależności od poziomu umiejętności z Panem Krzysiem, Panem Wojtalą lub Panem Kaczką). W wolnych chwilach, których w zasadzie nie mamy, gramy jeszcze w planszówki. W tych okolicznościach przyrody zupełnie nie przeszkadza nam, że w Ośrodku, w którym mieszkamy, nasze telefony komórkowe nie mają zasięgu. C.D.N.

Joanna Jurkiewicz

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...