Mistrzostwa Pucka w Szachach | szachy.gda.pl

Mistrzostwa Pucka w Szachach

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 22/07/2018
10:00

Miejsce
MOKSiR

Kategorie


Mistrzostwa Miasta Pucka w Szachach

22.07.2018 godz. 10:00, Puck ul. Lipowa 3c, MOKSIR,

Tel. 668-568-318

 

REGULAMIN TURNIEJU SZACHOWEGO

1. Turniej organizowany jest corocznie przez PUCKIE TOWARZYSTWO SZACHOWE. Jego celem jest popularyzacja gry w szachy na Pomorzu.

2. Uczestnikami mogą być szachiści, którzy zgłoszą się najpóźniej na 1/2 godziny przed turniejem i wniosą opłatę w wysokości ustanowionej przez Organizatora. Wpisowe ustala się na 20 zł. Zawodnicy PTSz w Pucku 5 zł. Młodzież do lat 18-tu bezpłatnie.Zawodnicy niezrzeszeni 25 zł.

3. Turniej zgłoszony do FIDE rozgrywany systemem szwajcarskim, odbywa się na dystansie 9-ciu rund. Czas na partię dla każdego zawodnika 15 minut.W przypadku zbyt małej liczby uczestników Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany systemu rozgrywek.

4. Indywidualnie o miejscu rozstrzyga ilość zdobytych punktów. Przy równej ilości punktów, o miejscu decyduje punktacja Buchholza po odrzuceniu skrajnych wartości, a następnie wynik Buchholza, liczba zwycięstw, progresja.

5. Obowiązują zasady Kodeksu Szachowego oraz niniejszego regulaminu z pominięciem „Szybkiego finiszu” -Aneks G Kodeksu Szachowego. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji Regulaminu oraz możliwość wprowadzenia zmian.

6. Za zdolność zawodnika do startu, stan zdrowia i ubezpieczenie odpowiada zawodnik lub osoby delegujące.

7. Organizator zapewnia puchary, nagrody pieniężne dla najlepszego zawodnika, najlepszego zawodnika z Pucka oraz najlepszego juniora, nagrody rzeczowe dla młodzieży.

Nagrody:

I – 200 zł.

II – 150 zł.

III – 100 zł.

 

8. Głównym sponsorem turnieju jest Urząd Miasta Pucka

9. Sprawy sporne rozstrzyga Zespół Sędziowski.

Napisano w Turnieje
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...