Weekendowy wyjazd do Ostrzyc

W piątek o 17-tej byliśmy już w zasadzie na miejscu. Wydawało się, że Ostrzyce to kilka domów i ośrodków, a jednak nie obyło się bez nawigacji mojego męża, która na szczęcie tym razem wyjątkowo nie pokazała nam drogi przez środek jeziora, a zaprowadziła nas drogą asfaltową pod sam pensjonat. To tu?! – budynek nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Ja rozumiem, że elewację trzeba co jakiś czas poprawić, ale spory, szary budynek z rusztowaniami dookoła nie zachęcał do wejścia, a tym bardziej spędzenia w nim szachowego weekendu. Tym razem pierwsze wrażenie okazało się jednak mylące. Wewnątrz nie było śladu remontu. Cicha muzyka, ciepłe grzejniki, uśmiechająca się Pani Menager sprawiła, że z przyjemnością odebraliśmy klucze i obejrzeliśmy pokoje. Nigdy jeszcze na wyjazdach szachowych nie byłam tak pozytywnie zaskoczona warunkami bytowymi. Ładne, czyste, spore pokoje, przytulna restauracja i bardzo przyzwoita sala konferencyjna wyłącznie do naszej dyspozycji – wszystko to było zapowiedzią miłego weekendu.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis

Turniej w Tczewie

W Tczewie odbył się Turniej Szachowy dla dzieci do lat 7. Bardzo dobry wynik uzyskał zawodnik naszego klubu Jaromir Jagodziński, który zdobył 6.5 punktu na 7 możliwych do uzyskania i zajął I miejsce. Brawo Jaromir!

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski

V Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej

Sobota rano, dochodzi dziesiąta. Wchodzę do hotelu. Pamiętam go jeszcze z lat dziewięćdziesiątych. Taki zwyczajny. Teraz elegancki, z klasą, widać rękę nowego gospodarza. Od progu słyszę, jak Pan Dyrektor Mercure Gdańsk Posejdon dopytuje Organizatorów, czy na pewno niczego już nie potrzebują. Przed salą gry postawiony sporej wielkości baner, a przed nim dwójka maluchów. Słyszę urywek rozmowy:

- … Marysia, nie wiesz?

- nie!

- No co ty, była prezes klubu, Marysia!

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis
Sponsorzy
Polecane Turnieje
  • Brak wydarzeń
Cytat
Ładowanie...