PAMIĘCI MARYSI…

W minioną sobotę – 14.10.2017r. – już po raz trzeci w gościnnych progach Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon odbył się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy pamięci Marii Trafalskiej, zmarłej przed sześcioma laty prezes UKS Gedanensis Gdańsk. Ten turniej jest jak Marysia – skromny, ale elegancki. Atmosfera na nim jest zawsze miła i przyjazna szachistom oraz osobom towarzyszącym. Pewnie dlatego listy startowe zamykane są już od kilku lat na tydzień przed turniejem z uwagi na brak miejsc. Organizatorom zależy bowiem nie na ilości, ale na jakości, dlatego co roku w turnieju w bardzo ładnej, jasnej, klimatyzowanej sali hotelu zagrać może 120 osób. Tak też było w tym roku. W trzech grupach turniejowych – OPEN, do lat 12 i do lat 8 – zagrali wyczynowcy i amatorzy, nestorzy i dzieci, i jak przystało na turniej międzynarodowy – szachiści z kilku krajów.

Czytaj więcej ›

Napisano w Bez kategorii, Ogłoszenia UKS Gedanensis

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY PAMIĘCI MARII TRAFALSKIEJ

W sobotę odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej. W poniedziałek zostały zamknięte listy startowe (zgłosiło się 120 zawodników). Oczywiście moglibyśmy zwiększyć liczbę przyjmowanych osób, ale sala konferencyjna hotelu nie pozwala przyjąć większej liczby zawodników, a zależy nam na komforcie graczy.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis

Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów

23-30 września odbyły się Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików. Turniej odbył się w najdalej wysuniętej na północ miejscowości w Polsce – Jastrzębiej Górze. W grupie chłopców do lat 9 wystąpili: Jakub Liśkiewicz oraz Jaromir Jagodziński. Obydwaj pokazali się z dobrej strony. Kuba zdobył 5 pkt/9 natomiast Jamcio 4,5 pkt. Do awansu chłopcom zabrakło niewiele. Na uwagę zasługuje fakt, że chłopcy za rok znów mogą rywalizować w tej samej grupie wiekowej a Jaromir nawet i za 2 lata!

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...