Mistrzostwa Ukrainy

Federacja Szachowa Ukrainy mimo bardzo trudnej sytuacji jaka panuje w kraju postanowiła zorganizować Mistrzostwa Ukrainy. Hotel Warszawa we Lwowie gości  najlepsze szachistki i szachistów Ukrainy i to dosłownie. Lista startowa przedstawia się imponująco:

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości ze Świata

Mecz o Mistrzostwo Swiata Carlsen – Anand

Mecz o Mistrzostwo Świata rozgrywany jest w wiosce olimpijskiej w Soczi, rozegranych zostanie maksymalnie 12 partii. W przypadku, gdyby któryś z zawodników zdobył 6,5 pkt wcześniej, mecz nie będzie kontynuowany. W przypadku remisu odbędzie się dodatkowy time-break. Dzień wolny planowany jest po każdej dwupartiowej sesji. Fundusz nagród jest tym razem skromny, bo wynosi tylko 1.000.000$.

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości ze Świata

WEEKEND NAD MORZEM

W dniach 24-26.10.2014r. klub UKS Gedanensis zaprosił swoich członków i sympatyków na jesienny wyjazd nad morze – do Władysławowa. Dwa dni przebywaliśmy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, mogąc podpatrywać ćwiczących tam reprezentantów Polski w różnych dyscyplinach sportu, ćwicząc jednocześnie umiejętności Królewskiej Gry. 

Czas mieliśmy wypełniony po brzegi, gdyż poza turniejem i zajęciami szachowymi, nie mogło zabraknąć gry w Sabotażystę, Dixit i Carcassonne. Poza tym graliśmy w piłkę nożną, a wieczorem byliśmy w Aquaparku. Będąc w tym miejscu nie mogliśmy też nie pójść na spacer nad morzem.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis