Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 7

15-18 czerwca odbyły się w Poroninie Mistrzostwa Polski Juniorów. W grupie chłopców do lat 7 nasz klub reprezentowali Jaromir Jagodziński oraz Jakub Zieliński. Jamcio od początku turnieju pokazał, że jest kandydatem do medalu. Pierwszego dnia zdobył komplet punktów. Z wynikiem 4/4 pkt był w ścisłej czołówce. Niestety, następne dni nie były aż tak dobre dla Jaromira. Z wynikiem 6/9 pkt zajął znakomite 8 miejsce.  Nieco gorzej poszło Kubusiowi. Z wynikiem 4/9 pkt zajął 37 miejsce. Gratulacje dla chłopaków! Miejmy nadzieję, że już za rok Jamcio i Kuba staną wspólnie na upragnionym podium Mistrzostw Polski!

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

11.06 odbyły się w Gdyni Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów. Szachiści podzieleni byli na wiele grup ze względu na wiek oraz płeć. Mistrzynią Województwa Pomorskiego dziewczyn do lat 13 została Małgorzata Rodzik! To duży sukces naszej ambitnej juniorki. Miejmy nadzieję, że Gosia powtórzy ten sukces na Mistrzostwach Polski. Z dobrej strony zaprezentował się również Jakub Liśkiewicz, który zajął dobre 4 miejsce w grupie do lat 9. Do medalu zabrakło bardzo niewiele! Ogromne gratulacje dla Kuby i Gosi!

Napisano w Wiadomości z Polski

Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Seniorów

4.06 odbyły się dwie ostatnie rundy Drużynowych Mistrzostw Województwa Pomorskiego Seniorów. Graliśmy dwumecz z drużyną MTS Kwidzyn o zwycięstwo w całym turnieju i awans do III ligi!

IX runda
Usiedliśmy do szachownic. Mecz od początku przebiegał po naszej myśli. Narcyz oraz Radek znakomicie „wyszli” z debiutu. Jednak w pewnym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli. Ja wraz z Pawłem przegraliśmy swoje partie. Po nas skończył Radek pewnie wygrywając. Wynik meczu zależał od Narcyza. Jednak ten w niedoczasie uległ swojemu przeciwnikowi. Przegraliśmy 3:1.
W przerwie między rundami stanęliśmy w czwórkę i zastanowiliśmy się co było przyczyną porażki. Znalazł ją Paweł- „to wszystko przez złe oświetlenie”. Normalnie za porażkę obwiniałbym deszcz padający za oknem. Jednak moim zdaniem nie to było przyczyną naszej klęski, a nowe buty Radka!
X runda
Niestety, deszcz nie przestał padać, a Radek nie zdjął butów. Mecz przebiegał podobnie jak poprzedni i znów musieliśmy przełknąć gorycz porażki.
Pomimo wielkiej przegranej zajęliśmy dobre drugie miejsce. Dzięki dwóm zwycięstwom w finale Radek uzyskał normę na I kategorię szachową. Miejmy nadzieję, że już za rok wywalczymy pierwsze miejsce.
Napisano w Wiadomości z Polski
Sponsorzy
Polecane Turnieje
Cytat
Ładowanie...