Sparkassen Chess-Meeting

W dniach 14-22.07.2018 w Dortmundzie odbędzie się prestiżowy turniej kołowy Sparkassen Chess Meeting z udziałem 8 arcymistrzów. W turnieju zagra dwóch najlepszych polskich szachistów: ubiegłoroczny zwycięzca tego turnieju Radosław Wojtaszek (MTS Kwidzyn) i aktualny mistrz Polski Jan Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka).

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości ze Świata

OSTRZYCE 2018

Dzień po zakończeniu roku szkolnego zawodnicy dwóch zaprzyjaźnionych pomorskich Klubów – UKS Gedanensis Gdańsk i UKS Zawisza Kolbudy – wyjechali do Ostrzyc, aby szachowo spędzić pierwszy tydzień wakacji. No i szachów w ostatni tydzień czerwca było mnóstwo. Już w sobotę zaczęliśmy walkę w trzech turniejach głównych – A (Turnieju Mistrzów), B (Turnieju Kandydatów na Mistrzów) oraz C (Adeptów Sztuki Szachowej). Ale poza tym także w sobotę po kolacji rozegraliśmy turniej blitza, który bezapelacyjnie wygrał Oliwer Wirkus wygrywając wszystkie jedenaście partii wyprzedzając Radka Rycyka i Joannę Jurkiewicz. Spośród zawodników z rankingiem 1600 najlepszy był Kuba Liśkiewicz, a zawodników 1400 i niżej – Bartek Wieruszewski.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

09.06 odbyły się w Gdańsku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach. Były one równocześnie szansą na awans do eliminacji strefowych do Mistrzostw Polski. W turnieju wystartowało wielu naszych reprezentantów! Grupa chłopców do lat 9 została tradycyjnie zdominowana przez naszych reprezentantów. Mistrzem Województwa Pomorskiego do lat 9 został Jakub Liśkiewicz! Dwa miejsca za Kubą bo na najniższym stopniu podium stanął Jaromir Jagodziński. Chłopcom należą się wielkie brawa! Kolejną medalistką tych mistrzostw została Małgorzata Rodzik! Została ona wice-mistrzynią w klasyfikacji juniorek do lat 15!

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...