Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów do lat 7

27.05 odbyły się w Tczewie Mistrzostwa Województwa Pomorskiego chłopców do lat 7. Tradycyjnie na turnieju nie mogło zabraknąć Jaromira Jagodzińskiego i Jakuba Zielińskiego. Zwyczajowo jak to w Tczewie bywa nasze chłopaki zajęli dwa pierwsze miejsca. Jamcio z wynikiem 6,5/7 pkt został Mistrzem Województwa Pomorskiego do lat 7! Na drugim stopniu podium uplasował się Kubuś. Wielkie gratulacje dla naszych gwiazdek! Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski.

12-21 maja przez dwa weekendy odbył się turniej Klubu Marynarki Wojennej w Gdyni- Wiosna 2017. Zawody rozgrywaliśmy systemem kołowym.  Graliśmy w małej, kameralnej sali. Atmosfera była znakomita. Organizatorzy zadbali nawet o kawę lub herbatę dla zawodników. Turniej z wynikiem 8,5/9 pkt wygrał Piotr Poniewierski- członek naszego klubu. Wynik ten pozwolił Panu Piotrowi na uzyskanie pierwszej normy na kandydata na mistrza. Nieco gorzej poszło mi i Pawłowi. Zajęliśmy kolejno 6 i 7 miejsce. Na otarcie łez pozostał nam skromny przyrost rankingu elo. Miejmy nadzieję, że kolejne turnieje pójdą nam lepiej. Panu Piotrowi serdecznie gratuluję i życzę kolejnej normy na kandydata.

13 i 14 maja odbyła się w Gdyni „Szachowa Majówka”. W turnieju tym zawodnicy rywalizowali o podwyższenie swoich kategorii. Legenda naszego klubu, człowiek lubiany i ceniony- Piotr Maciaszek zdobył II kategorię szachową. Po wieloletnich staraniach i ogromnej ilości nieudanych turniejów w końcu osiągnął swój cel. „Po 9 latach starań w końcu zdobyłem II kat. szachową” napisał Piotr na swoim  Facebookowym profilu. Jego postawa- osoby dążącej do swojego celu może być wzorem do naśladowania dla innych ambitnych szachistów. Z dobrej strony pokazał się również Jakub Liśkiewicz, który zajął 5 miejsce w swojej grupie rankingowej. Niestety Kubie zabrakło 1 pkt do podwyższenia kategorii. Gratulacje!