Brawo Zielińscy!

W Gdańsku odbył się Turniej Przyszłych Arcymistrzów w którym wzięło udział trzech zawodników naszego klubu. Był to turniej przeznaczony dla osób, które posiadają minimum ranking PZSzach 1800. Miło mi poinformować, że zwycięzcą turnieju został Konrad Zieliński, który zdobył 7,5 pkt./9. Serdeczne gratulacje! Z dobrej strony pokazali się również dwaj pozostali nasi zawodnicy: Paweł Sawicki zajął V miejsce, a Paweł Kaczanowski był VI. W sobotę również zakończył się Zimowy Turniej Szachowy w którym Jakub Zieliński zajął II miejsce i zdobył piątą kategorię szachową. Brawo!

Mecz o mistrzostwo świata: Carlsen – Karjakin!!!

W dniach 11-30 listopada w Nowym Jorku rozgrywany będzie mecz o tytuł indywidualnego mistrza świata w szachach. Obrońca tytułu, 25-letni Norweg Magnus Carlsen, zmierzy się z pretendentem, kilka miesięcy starszym Siergiejem Karjakinem, który reprezentuje barwy Rosji.

Kluby UKS Gedanensis Gdańsk i UKS Zawisza Kolbudy przygotowały dla swoich członków ofertę wyjazdu letniego na obóz szachowy. Zdecydowaliśmy się zorganizować wyjazd we własnym zakresie. Na taką decyzję złożyło się wiele kwestii: podobał się tegoroczny wyjazd do Mikoszewa; turnieje przygotowane specjalnie pod naszych zawodników; termin, który nam najbardziej pasuje; niższa cena wyjazdu; bardzo dobre warunki pobytu; wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody; bliska odległość od miejsca zamieszkania. Zapraszamy naszych członków do zapisywania się na wyjazd. Na bieżąco będzie aktualizowana lista osób wyjeżdżających.