ZAGRALI PRZYSZLI MISTRZOWIE

W sobotę i niedzielę w Niepublicznej Szkole Podstawowej na Kowalach odbył się Turniej Przyszłych Mistrzów. W trzech grupach zawodnicy rywalizowali o podniesienie kategorii szachowej, nagrody finansowe, karty podarunkowe sklepu Empik oraz dyplomy. Zwycięzcą grupy A został Michał Bugalski Zawisza Kolbudy, który zdobył 8,5 pkt., najlepszym zawodnikiem z naszego klubu był Konrad Zieliński (5 pkt. – X miejsce). W grupie B wygrał Dominik Homza  Flota Gdynia 6 pkt., najlepszym zawodnikiem z Gedanensis Gdańsk był Piotr Maciaszek (5 pkt. – IV miejsce). W grupie C zwyciężył nasz zawodnik Paweł Kowalski, który zdobył 6 pkt. Wszystkim zwycięzcom i nagrodzonym składam serdeczne gratulacje.

W dniach 9-25 stycznia w Wijk Aan Zee (Holadnia) rozegrany zostanie Festiwal Szachowy „Tata Steel”.
W arcymistrzowskim superturnieju zagra najlepszy polski zawodnik Radosław Wojtaszek. Polak posiada siódmy ranking w turnieju i będzie miał możliwość zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami świata: Magnusem Carlsenem, Fabiano Caruaną, Lewonem Aronianem, Anishem Girim.

Brawo Paweł!

Nasz zawodnik Paweł Falc bardzo dobrze zaprezentował się na Gdańskim Festiwalu Szachowym. W grupie zawodników z rankingiem 1600 zajął II miejsce i zdobył upragnioną drugą kategorię szachową. Serdeczne gratulacje!