Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów

09.06 odbyły się w Gdańsku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach. Były one równocześnie szansą na awans do eliminacji strefowych do Mistrzostw Polski. W turnieju wystartowało wielu naszych reprezentantów! Grupa chłopców do lat 9 została tradycyjnie zdominowana przez naszych reprezentantów. Mistrzem Województwa Pomorskiego do lat 9 został Jakub Liśkiewicz! Dwa miejsca za Kubą bo na najniższym stopniu podium stanął Jaromir Jagodziński. Chłopcom należą się wielkie brawa! Kolejną medalistką tych mistrzostw została Małgorzata Rodzik! Została ona wice-mistrzynią w klasyfikacji juniorek do lat 15!

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski

Turniej w Alfa Centrum

27.05 odbył się Szachowy Weekend w Galerii Alfa Centrum w Gdańsku. Turniej odbywał się w pięciu grupach wiekowych.
W najmłodszej grupie – do lat 8 pierwsze miejsce z kompletem punktów zajął Jaromir Jagodziński! Wielkie brawa! W nieco starszej grupie bo do lat 10 wysokie, piąte miejsce zajął Jakub Liśkiewicz. Może on jednak mówić o wielkim pechu, ponieważ miał taką samą ilość punktów co zawodnik na drugim miejscu! O jego lokacie zadecydowała punktacja pomocnicza.

W grupie do lat 12 na najniższym stopniu podium stanął Stefan Mikhnevich! Wielkie gratulacje dla naszego młodego zawodnika!

Wielkie brawa dla naszych zawodników! Miejmy nadzieję, że kolejne imprezy będą równie owocne dla naszych reprezentantów.

Napisano w Wiadomości z Polski

NIESPODZIEWANA WALKA O AWANS

W miniony weekend odbyły się dwie ostatnie (8 i 9) rundy IV Lig Seniorów. Drużyna UKS Gedanensis Gdańsk zameldowała się w składzie (kolejność według szachownic): Piotr Poniewierski, Konrad Zieliński, Paweł Kaczanowski (autor artykułu) oraz Aron Łukaszuk. Nasze oczekiwania dotyczące finiszu brzmiały by zagrać dobre szachy i zachować matematyczne szanse na walkę o awans do trzeciej ligi. A jednak…
Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...