XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim

W Kowalewie Pomorskim po raz 23 odbył się turniej szachowy, tym razem z udziałem zawodnika z naszego klubu. Konrad Zieliński grał w grupie B, zdobył 5 punktów z 9 partii i zajął 22 miejsce. Nagrody Konrad nie zdobył, ale zarobił 18 pkt. Elo – gratulacje! Klub UKS Gedanensis Gdańsk bardzo ceni zawodników, którzy podnoszą swoje umiejętności grając w silnych turniejach. Wiadomo, że taki wyjazd kosztuje i dlatego staramy się współfinansować starty naszych zawodników w mniejszym lub większym stopniu.

Czytaj więcej ›

Napisano w Wiadomości z Polski

WAKACJE NAD MORZEM cz.3

Polska z Portugalią przegrała, ale kibicowanie na dużej świetlicy było rewelacyjne. Warto było to wspólnie przeżyć. Udział Polaków w EURO 2016 zakończony i nasz obóz w Mikoszewie dobiegł końca. Mam nadzieję, że pozostali uczestnicy się ze mną zgodzą, że nowa formuła – kiedy nie jedziemy na ogólnopolski turniej szachowy, a gramy we własnym turnieju – sprawdziła się. Było to widać na zakończeniu, kiedy to w zasadzie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody lub upominki i dyplomy. Ale od początku.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis

WAKACJE NAD MORZEM cz.2

Półmetek wyjazdu już za nami. Mamy więc za sobą kilka ciekawych turniejów i zabaw. W blitza w grupie A (1600-2000) najlepszy okazał się Zielak (Konrad Zieliński), a w grupie B (1100-1400) Stachu (Staś Ławrynowicz). Byliśmy też nad morzem, gdzie rozwiązywaliśmy quiz przygotowany przez trenera – Wojtka Zielińskiego z wiedzy szachowej, sportowej i ogólnej. Najwięcej emocji było jednak podczas turnieju kloca, do którego zgłosiło się dziewięć drużyn. Bezapelacyjnie wygrał team KOŃ i GOŃ (Oli Wirkus i Szymcio Wojciechowski) zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce przypadło drużynie WYBRZEŻA KLATKI SCHODOWEJ (Paweł Kaczanowski i Stachu Ławrynowicz), trzecie duetowi DWA SŁONIKI (Wojtek Zieliński i Ela Markowska). Podkreślenia wymaga fakt, że choć Ela pierwszy raz w swoim życiu grała w kloca, radziła sobie wyjątkowo dobrze.

Czytaj więcej ›

Napisano w Ogłoszenia UKS Gedanensis
Sponsorzy
Cytat
Ładowanie...